Tutaj jesteś

Biura serwisowane i ich wpływ na pracę zespołową

30 września 2022 Biznes biura serwisowane

Powstawanie wirtualnych biur jest odpowiedzią na potrzeby zarówno dużych, jak i małych przedsiębiorstw. Współczesny rynek zmienia się i różni się od tego, który znamy sprzed kilkudziesięciu lat. Gdzie można znaleźć biuro serwisowane? Warszawa i inne duże miasta mają sporo tego typu miejsc do pracy. Zobaczmy, czy praca w wynajmowanych lokalach ma wpływ na cały zespół.

Biuro serwisowane – Warszawa

Każde duże miasto w Polsce ma przestrzenie przeznaczone na wynajem powierzchni biurowych. To miejsca w atrakcyjnych lokalizacjach, dobrze skomunikowane z pozostałą częścią aglomeracji. Dodatkowo lokale te są umeblowane i przygotowane w taki sposób, że wchodząca do nich osoba może od razu rozpocząć pracę.

Tego typu biura są umiejscowione w nowoczesnych budynkach, w pobliżu wielu punktów usługowych i gastronomicznych. Dzięki temu w każdym momencie można wyjść coś załatwić lub zjeść. Zazwyczaj w okolicy znajdują się także liczne parkingi umożliwiające zostawienie auta na czas pracy.

Co oferuje biuro serwisowane?

Biuro serwisowane jest idealnym wyborem dla organizacji, które cenią sobie elastyczne rozwiązania. Niezależnie od tego czy są dużymi firmami, czy tylko małym zespołem, mogą wynająć przestrzeń dopasowaną do ich potrzeb.

Oprócz miejsca do pracy ma się także dostęp do wspólnych części, takich jak: kuchnia, toalety i miejsca służące do odpoczynku. Dodatkowo można korzystać z serwisu kawowego, codziennego sprzątania, ochrony czy nawet obsługi recepcji. Wynajmując lokale do pracy, dostaje się także:

  • zamykane szafy na dokumenty;
  • WiFi;
  • całodobowy dostęp do budynku;
  • klimatyzowane gabinety;
  • dostęp do skanera i faksu.

Ponadto korzystając z usług dodatkowych, zyskuje się możliwość podwyższenia swojego standardu. Przedsiębiorstwo może ubiegać się o wyeksponowanie swojego logo oraz wykonywanie czynności związanych z wysyłaniem listów na żądanie lub przesyłek kurierskich. W ramach płatnej usługi możliwa jest również pomoc asystenta czy wynajem podziemnego parkingu.

Praca zespołowa a biura serwisowane

Korzystając z takiej przestrzeni, warto zadbać o to, by pracownicy mieli miejsce do wspólnych spotkań. Biura coworkingowe sprzyjają zadaniom, w których trzeba współpracować zespołowo. Wynajęte lokale sprawią, że osoby te zintegrują się i poczują odpowiedzialność zbiorową za powierzone im zadanie.

Zalety korzystania z biura serwisowanego

Nie każda firma decyduje się na wynajem biur serwisowanych. Dla wielu jest to mało znane rozwiązanie, w związku z czym mają mnóstwo obaw. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i przedstawimy korzyści płynące z posiadania takiej formy przestrzeni do pracy. Oto najważniejsze zalety dla organizacji:

  • wynajmowanie tylu lokali, ile w danym momencie jest potrzebne;
  • możliwość korzystania z całej infrastruktury współdzielonej z innymi najemcami;
  • oszczędność pieniędzy, ponieważ nie ma potrzeby, by dodatkowo zatrudniać recepcjonistkę czy kupować sprzęt biurowy;
  • nie trzeba zajmować się podpisywaniem umów z usługodawcami, takimi jak: firmy sprzątające, ubezpieczyciel, ochrona itp.

Ci, którzy zdecydowali się na biura coworkingowe, są zadowoleni ze swojego wyboru, ponieważ jest to wygodne rozwiązanie. Są one przeznaczone dla dużych firm, a także dla małych przedsiębiorców.

Spodnie BHP

Redakcja e-technolog.pl

Redaktorzy w TECHNOLOG.PL to zespół ekspertów w dziedzinie nowoczesnej technologii, IT i biznesu. Nasz blog tematyczny jest miejscem, gdzie znajdziesz wiele ciekawych i istotnych informacji ze świata innowacyjnych rozwiązań, najnowszych trendów w branży technologicznej oraz praktycznych porad z zakresu biznesu. Dzięki naszym artykułom będziesz na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i trendami, które kształtują przyszłość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

crm co to