Tutaj jesteś

Dlaczego warto zdecydować się na audiobooki po angielsku?

25 listopada 2022 Technologia audiobooki po angielsku

Znajomość języka angielskiego zapewnia szerokie horyzonty oraz otwiera furtkę, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i prywatne. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na naukę tego języka we własnym zakresie. Początki jednak bywają trudne, w szczególności, gdy nigdy nie mieliśmy z nim styczności. Pomimo niepowodzeń oraz napotkanych trudności, nie należy się jednak zniechęcać. Nauka języka angielskiego to droga do samorozwoju oraz osiągnięcia sukcesu w przyszłości. Jednym z najpopularniejszych sposób przyswajania nowych słówek czy poznawania angielskich struktur są audiobooki. W niniejszym artykule przybliżymy ich niekwestionowane zalety.

Audiobooki – słuchaj gdzie chcesz i kiedy chcesz 

Pierwszą zaletą, która wyróżnia audiobooki po angielsku, jest przede wszystkim możliwość słuchania w dowolnym miejscu, o dowolnej godzinie i w dowolnej sytuacji. Masz przed sobą kilkugodzinną podróż autobusem, czekasz w kolejce do lekarza, a może wybrałeś się na spacer? Niezależnie od tego, czy jedziesz pociągiem, siedzisz na ławce w parku, a może odpoczywasz w salonie, audiobook to doskonałe rozwiązanie. Stanowią one alternatywą opcję dla filmów w języku angielskim, gdyż słuchając audiobooka, możesz skupić się tylko na wypowiadanych słowach oraz akcencie, natomiast w przypadku filmów czy seriali, na pierwszy plan wychodzi obraz.

Wybierz audiobook dostosowany do Twoich preferencji 

Serwisy internetowe oferują szeroką gamę audiobooków w języku angielskim, poruszających różnorodną tematykę. Dzięki temu, z łatwością znajdziesz ten, który nie tylko pomoże Ci w efektywnej nauce, ale również Cię zaciekawi. Warto wspomnieć, iż wciągająca fabuła znacznie zachęca do dalszego słuchania, a jak powszechnie wiadomo, praktyka czyni mistrza. Przyswoisz więc większą ilość audiobooków, a co za tym idzie spędzisz więcej czasu z językiem angielskim, ćwicząc swój akcent, a także poszerzając słownictwo. Wybieraj spośród milionów audiobooków różnorodnych gatunków – sensacyjne, obyczajowe, dramaty, horrory, komedie, thrillery, kryminały, a nawet psychologiczne. Motywacją staną się także te, składające się z kilku części. 

Poznaj akcent dzięki native speakerom

Kolejną niekwestionowaną zaletą, którą niosą za sobą audiobooki, jest możliwość zapoznania się z akcentem języka obcego, w tym przypadku angielskiego. Warto postawić na te audiobooki, które są czytane przez native speakerów, dzięki czemu będziesz miał pewność, że akcent jest rzeczywiście w stu procentach prawidłowy. To właśnie mówienie stanowi fundament, odgrywający kluczową rolę podczas nauki każdego języka. Wypracowanie odpowiedniego akcentu może być jednak procesem czasochłonnym dlatego należy zdecydować się na regularność – jeden audiobook tygodniowo to optymalne rozwiązanie na początek. Później można tę liczbę nieco zwiększyć, a tym samym zwiększyć swoją motywację do dalszej nauki.

Poszerz swoje słownictwo oraz poznaj nowe struktury gramatyczne

Audiobooki staną się także niezwykle pomocnym rozwiązaniem, jeśli chcesz nieco poszerzyć zasób dotychczas znanego słownictwa. Dialogi bohaterów czy komentarze narratora są przykładem naturalnie używanego języka w sytuacjach codziennych, a w zależności od rodzaju historii – są dostosowane do różnych wydarzeń. Tematyka robienia zakupów w sklepie, spotkań ze znajomymi, zamawiania posiłków w restauracjach czy też składania umowy o pracę za granicą. Na samym początku jednak, powinniśmy postawić raczej na proste, niezbyt skomplikowane historie. Złożona fabuła stanowczo utrudnia zrozumienie w pierwszych dniach nauki.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł nieco przybliżył Ci temat audiobooków w języku angielskim, a także ich najważniejszych zalet. Taka forma nauki uważana jest przez ekspertów za jedną z najskuteczniejszych, gdyż słuchając historii, mamy do czynienia z żywym językiem mówionym. Do najistotniejszych atutów audiobooków należy przede wszystkim możliwość obcowania z akcentem native speakerów. Ponadto, możesz ich słuchać kiedy tylko masz na to ochotę. Życzymy powodzenia w nauce, a także dużo motywacji oraz samozaparcia, bo to właśnie one odgrywają kluczową rolę! 

Spodnie BHP

Redakcja e-technolog.pl

Redaktorzy w TECHNOLOG.PL to zespół ekspertów w dziedzinie nowoczesnej technologii, IT i biznesu. Nasz blog tematyczny jest miejscem, gdzie znajdziesz wiele ciekawych i istotnych informacji ze świata innowacyjnych rozwiązań, najnowszych trendów w branży technologicznej oraz praktycznych porad z zakresu biznesu. Dzięki naszym artykułom będziesz na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i trendami, które kształtują przyszłość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

audiobooki po angielsku