Tutaj jesteś

Telewizja internetowa – co warto o niej wiedzieć?

11 września 2022 Internet telewizja internetowa


Każdy z nas przyzwyczajony jest do tego, że jeśli chce się obierać telewizję, należy albo podłączyć odbiornik do specjalnej anteny zbierającej sygnał z eteru lub też zamówić u operatora specjalny dekoder do odbioru sygnału stelarnego, albo kablowego. Jak się jednak okazuje, ogromny rozwój internetu sprawił, że obecnie telewizje można odbierać także poprzez internet. Jak to wszystko dokładnie działa, jakie są zalety i wady takiej telewizji, a także czy warto się na nią zdecydować?

Czym jest telewizja internetowa?

Na samym początku dowiedzieć się oczywiście trzeba, czym taka telewizja tak w ogóle jest. Najprościej mówiąc, termin ten odnosi się do sposobu nadawania i odbierania przez widza danego kanału telewizyjnego. Zamiast więc wykorzystywać przestarzałą technologię w postaci kabla lub sygnału satelitarnego czy też sygnału radiowego, telewizja przesyłana jest przez internet.
Oczywiście termin telewizja internetowa może odnosi się także do innych zagadnień. Można go użyć również w przypadku kanału telewizyjnego, który nadawany jest tylko przez sieć i nie ma go na liście kanałów nadawanych tradycyjnie.

Najważniejsze zalety telewizji internetowej

Skoro już wiadomo, czym jest telewizja internetowa, warto się teraz dowiedzieć, jakie są jej zalety. Z jakiego powodu warto się nią zainteresować?
Najważniejszą korzyścią płynącą z takiej telewizji, a jednocześni jej przewagą nad używanymi do tej pory formami nadawania, jest nieograniczona niczym mobilność. Przy pomocy przeglądarki internetowej czy też specjalne aplikacji, telewizja może być oglądana nie tylko na komputerze, lecz również na tablecie czy też nawet na smartfonie.
Co więcej, internet daje telewizji niespotykane do tej pory możliwości. Przykładowo możliwe jest zatrzymywanie transmisji w dowolnym miejscu, a także jej cofanie o kilka sekund, minut, a nawet godzin. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby obejrzeć wczorajszą transmisję mieczu czy też film, na który się nie zdążyło.
Na koniec dowiedzieć się jeszcze należy, że internet daje możliwość zrezygnowania z linearnej formy telewizji. Użytkownik dzięki temu może zdecydować, jaki program chce obejrzeć czy też jaki film.

Czy telewizja internetowa ma jakieś wady?

Jak można się bez trudu domyślić, telewizja tego rodzaju oprócz niewątpliwych zalet, ma także pewne minusy. Jakie są więc najważniejsze, stanowiące dla użytkowników największe przeszkody?
Najważniejszą sprawą jest oczywiście to, że telewizja tego rodzaju wymaga naprawdę dobrego łącza internetowego. Ilość danych przesyłanych do odbiornika jest tak duża, że zwykłe łącze może sobie z tym nie poradzić.
Dużą wadą dostrzegają także rodzice, ponieważ taka telewizja nie daje tak dużych możliwości, jeśli chodzi o chronienie najmłodszych przed nieodpowiednimi dla nich treściami. Dziecko bez trudu może uzyskać dostęp do programów, których nie powinno jeszcze oglądać.

Czy warto wybrać taką telewizję?

Nie da się ukryć, że pomimo pewnych wad telewizja internetowa jest przyszłością tego medium i prędzej czy później zdominuje ona całkowicie rynek. Warto w tym uczestniczyć i już teraz korzystać z dobrodziejstw takiej formy odbierania telewizji.

Spodnie BHP

Redakcja e-technolog.pl

Redaktorzy w TECHNOLOG.PL to zespół ekspertów w dziedzinie nowoczesnej technologii, IT i biznesu. Nasz blog tematyczny jest miejscem, gdzie znajdziesz wiele ciekawych i istotnych informacji ze świata innowacyjnych rozwiązań, najnowszych trendów w branży technologicznej oraz praktycznych porad z zakresu biznesu. Dzięki naszym artykułom będziesz na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi i trendami, które kształtują przyszłość.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

telewizja internetowa