e-technolog.pl

Blog tematyczny o IT, internecie i technologii

Poradniki

Biuro księgowe – w czym może pomóc?

Biuro księgowe – w czym może pomóc?

Dobra księgowość jest podstawą dobrobytu każdej firmy. Niezależnie od tego czy jest to przedsiębiorstwo prywatne czy spółka. Każde potrzebuje zaopatrzyć się w solidne biuro księgowe, Gdańsk jako jedno z większych miast w Polsce nie jest wyjątkiem w tym przypadku. 

W czym pomaga biuro księgowe?

Głównie w ofercie biura księgowego znajdziemy usługi rachunkowe, księgowe, kadrowe czy BHP. Są też placówki, które oferują pomoc fundacjom, stowarzyszeniom czy spółdzielniom socjalnym. Dodatkowo można napotkać się na usługi doradcze lub związane z podatkami zagranicznymi.

Korzystając z usług księgowych, nie musimy przejmować się zatrudnianiem księgowej czy robieniem tego samemu, ryzykując potencjalnymi błędami. Koszty w tym przypadku są uzależnione indywidualnie od potrzeb klienta. 

Pomoc w zakresie rozliczeń kadrowo-płacowych

Coraz to więcej przedsiębiorców decyduje się na outsourcing księgowy. Z tym również wiążą się obowiązki dotyczące administracji kadr i płac. Jednym z powodów jest polskie prawo i jego dynamiczne zmiany. Bardzo często wprowadzane są nowe dyrektywy, wymogi czy uaktualnienia. Śledzenie oraz interpretacja tych zmian nie jest łatwe, dlatego często jest zlecane.

Zastosowanie outsourcingu w tym przypadku zapewnia nam profesjonalizm i możliwość zaoszczędzenia na specjalistycznych programach komputerowych. Gdańsk jako największe z miast Trójmiasta nie jest wyjątkiem w tej dziedzinie. Biuro księgowe Gdańsk w rejonie Moreny czy Piecki Migowo, które ma dobrą i szeroką ofertę może być trudne do znalezienia, ale nie niemożliwe.

Księgowość spółdzielni socjalnych

Spółdzielnią socjalną jest grupa osób fizycznych, która prowadzi działalność gospodarczą. Natomiast jej głównym celem jest zapewnienie miejsc pracy osobom bezrobotnym, niepełnosprawnym czy wykluczonym społecznie. Ten typ spółdzielni jest świetny dla osób fizycznych mających pomysł na biznes, które chcą stworzyć dla siebie miejsce pracy.

Prowadzenie księgowości w spółdzielni socjalnej nie jest tak prostą sprawą. Jako osoby prawne spółdzielnie są zobowiązane do prowadzenia pełnej księgowości. Zakłada to bowiem dokładną ewidencję wszystkich zdarzeń gospodarczych firmy. 

Koszt prowadzenia pełnej księgowości jest większy. Jeżeli chcemy, żeby księgowością w firmie zajmowała się jedna z osób ze spółdzielni, będzie to wymagało zdecydowanie wyższych kwalifikacji i wiedzy księgowo-finansowej. 

Zlecenie tego na zewnątrz wiąże się z podzieleniem odpowiedzialności związanej z rzetelnością prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jednak oszczędzamy tym samym czas przeznaczony na szukanie odpowiedniej osoby w naszej spółdzielni.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij